GreenMix economy

Neohodnotené
Objednávka u obchodného zástupcu
Položka bola vypredaná…

Druhovo bohatá zmes bylín na ozelenenie medziradia viníc a sadov alebo trvalých kultúr.

Detailné informácie

Podrobný popis

Zloženie:

Vičenec vikolistý, ďatelina purpurová, ďatelina plazivá, ďatelina červená, bôľhoj lekársky, facélia vratičolistá, horčica biela, kostrava červená, kostrava ovčia, pohánka obecná.

Použitie:

Zmes na ozelenenie medziradia viníc vyhovujúci požiadavkam pre zloženie bylinnej zmesi vyžadovaným  vyhláškou definujúcou podmienky dotácií pre integrovanú produkciu viníc od roku 2015. Zmes je komponovaná tak, aby pri dodržaní povinných parametrov kladených na druhovo bohaté zmesi pre ozelenenie viníc bola čo najlacnejšia. Obsahuje jednak požadovaný počet druhov, ale aj požadované množstvo osiva bôbovitých bylín, ďalej dva druhy menších suchovzdorných kostráv a tri druhy jednoročných dvojklíčnolistových bylín. Rýchlo a bujne rastúcu horčicu obohacujúcu pôdu o organickú hmotu a chrániacu pôdu už relatívne skoro po výseve pred eróziou spôsobenou prívalovými dažďami, facéliu a rýchlo schádzajúcu pohánku poskytujúcu užitočnému hmyzu z extraflorálnych nektárií po celú vegetáciu potrebný nektár. Táto zmes zlepšuje úrodnosť pôdy a prináša radu ďalších pozitívnych efektov ako pre pôdu a tým aj pre vinič, tak pre celý ekosystém vinice.

Ošetrovanie:

Ideálne je zmes zhruba dva krát ročne pováľať špeciálnym válom, ktorý poláme stonky rastlín, ale zároveň rastlinám dovolí ďalej vegetovať, čo umožňuje dokvitnutie a dozretie semien vysiatých bylín. V prípade potreby je možné porast 1 – 3 krát kosiť či mulčovať, čo je ale energeticky náročnejšie a z ekologického hľadiska menej vhodné.

Termín sejby: február – apríl.

Výsevné množstvo: 20 kg/ha pri osiatí každého druhého medziradia.

Tento produkt je možné používať v ekologickom poľnohospodárstve.

Dodatočné parametre

Kategória: Biologické produkty pre profesionálných pestovateľov
Podkategórie: Ozelenenie
Plodina: ovocné sady, vinič
Balenie: 20 kg
Položka bola vypredaná…